Roman Váňa - Training Director

Od podzimu minulého roku v našem klubu působí trenér Roman Váňa. Cílem naší spolupráce je metodický dohled nad TJ u převážně přípravkových kategorií. Romanova role, by se dala nazvat jako Training Director (ředitel školení). Přesně takového odborníka s praxí na obdobné pozici (Coerver instruktor) jsme dlouhodobě sháněli. Jsme rádi, že po delší spolupráci víme, že Roman přesně splňuje naše požadavky.

Nyní se na následujících řádcích dočtete o prozatimní cestě tohoto trenéra...

"Začal jsem trénovat v rámci praxe v klubu SK Roztoky kategorii starší přípravky, kde jsem měl s týmem úspěch a vybojovali jsme hezké druhé místo. Cítil jsem, že je třeba se ještě více rozvíjet po trenérské stránce a tudíš jsem vzal ještě místo u Motorletu U12. Tam jme hráli žákovskou ligu a počínali jsme si velice dobře. Trenérsky mi tyto role otevřeli více oči a já se naučil více vnímat děti, ale také jednat s ostatními trenéry a rodiči. Po dvou letech jsem se rozhodl odjet na chvíli do Ameriky, nabrat úplně jiné zkušenosti než trénování dětí a to především ve zdokonalování jazykové úrovně. Po návratu jsem chtěl všechny zkušenosti uplatnit jako hlavní trenér mládeže v Roztokách a opět jsem převzal tým starší přípravky a zároveň začal budovat trenérskou síť okolo mládeže. Podařilo se nám po velice dlouhé době, uspořádat zimní soustředění, uspořádali jsme nábor a co je hlavní, dokázali jsme angažovat cca 6 nových trenérů, kteří se aktivně zapojili do výchovy dětí. Po dalších dvou letech jsem dostal nabídku na pozici instruktora Ceorveru, kde funguji svým způsobem až do dnešních dnů. Měl jsem možnost školit trenéry týmů jako Slavia, CFT Academy, Žiliny a další. Nakonec jsem v jeden čas kývl na nabídku angažmá ve Spartě u kategorie U11, kde jsem se snažil implementovat své poznatky z Coerveru, tedy detaily techniky. Navzdory životním okolnostem, jsem se rozhodl ukončit full trenérskou činnost a spíše se věnovat konzultaci s trenéry a týmy."