Trenér brankářů Standa Bezouška (info)

STANISLAV BEZOUŠKA - se již od podzimu sezony 2020/21 stará o trénink brankářů našeho klubu od kategorií přípravek. Jedná se o návrat odchovance Dobřejovické kopané, ale to už se dozvíte během následujícího medailonku..:)

"Můj začátek ve fotbale byl samozřejmě v Dobřejovickém klubu, kde jsem nejdříve asi jako každý začal jako hráč, ale stále více mě to táhlo do brány. Jelikož se mi docela dařilo, ale v té době v Dobřejovickém klubu nebyla kategorie žáků, dostal jsem možnost působit v sousedním klubu Spartak Průhonice. Krok to byl správný, jelikož hned během začátku působení se nám podařilo postoupit do vyšší soutěže. Díky pravidelnému tréninku jsem se rychle vypracoval na slušnou brankářskou úroveň, která v té době neunikla klubu FK Říčany, do kterého si mě osobně přivedl trenér Flek. Následující sezony jsem již tedy působil v novém klubu FK Říčany, kde jsem okusil soutěže krajského přeboru. Vzhledem k tomu, že zde jsem již absolvoval tréninky převážně zaměřené na rozvoj brankářského řemesla, šla moje výkonnost strmě nahoru. Dodnes jsem tomuto klubu vděčný za vše co mě naučil! Bohužel v slibně rozjetém pokračování kariéry mě zastavilo zranění kolene, které mi uštědřil jeden ze soupeřů. Po roční pauze jsem však byl namotivovaný se opět postavit mezi tři tyče. Nyní však už v Dobřejovickém Á-týmu mužů, který v té době hrál krajskou soutěž a pro mě to byla neskutečná výzva. Vyrovnat se v 15ti letech s velmi tvrdými střelami dospělých spoluhráčů mě neskutečně posilovalo v chuti se zlepšovat. Nakonec se mi to podařilo a trenér mě pomalu začal obsazovat v zápasech, což pro mě byl neuvěřitelný zážitek. V klubu jsem působil s přestávkami (opět problémy s kolenem) ještě cca 5 let, než sjem byl nucen kariéru brankáře ukončit.

Proto jsem se začal naplno věnovat další vášni a to kariéře v sedle závodního vozu. Po krásné cca 15 let trvající kariéře (několik titulů mistra ČR) ve které stále pokračuji, však nyní působím opět na fotbalovém pažitu v Dobřejovicích, kde se začínajícím fotbalistům, snažím předávat své zkušenosti. Věřím že s pílí kterou jsem se celý život snažil posouvat dál, se mi také s možnostmi sebezdokonalování formou kurzů, podaří zaujmout mladé začínající brankáře!"